понеділок, 6 квітня 2020 р.

ЗНО? Звісно готовий!

За найменшого бажання зі слів "сидіти вдома і берегтися" можна скласти слова "самоосвіта і самовдосконалення".

Як учити, щоб усе пам'ятати?
Підготовка до ЗНО передбачає вивчення величезних масивів інформації. Чи не найбільший страх 11-класників — "на тесті я нічого не згадаю!".
Часто чути від тих, хто складав ЗНО: "Я ж так учив, а на тесті було відчуття, наче все забув!" Це не тому, що погано вчив. Просто під час стресу (а на іспиті він дається взнаки) включається частина мозку (амігдала), відповідальна за емоційне реагування, і в такій ситуації важче згадати інформацію, особливо завчену. Натомість краще згадується те, що має емоційне забарвлення".
Тому, готуючись до тесту, варто використовувати меми, цікаві відео, комікси, пісні. Можна пошукати готові або придумати власні. У текстах пісень можна знайти ілюстрації до всіх правил і винятків української мови.
Корисно "шифрувати" шпаргалки — записувати навчальний матеріал символами, так він краще запам'ятається. Але ці шпаргалки, звісно, не для того, щоб використовувати їх на іспиті.
Важливо також чергувати час навчання і відпочинку, не знижувати спортивну активність.
Як боротися зі стресом під час тестування?
Психологи радять кілька вправ, які можна робити прямо під час тестування . Наприклад дихати, адже ця вправа виключає частки мозку, які відповідають за емоції, і дозволяє включитися механізмам, що відповідають за відтворення вивченої інформації. На рахунок від 1 до 8 — вдих і так само довгий видих. Важливо рівно поставити ноги на підлогу, всією ступнею. Це розслаблює та додає впевненості.
Вправа "крило янгола": праву руку покласти на ліве плече, ніби обіймаючи його. Можна уявити, що це рука друга, когось із батьків або викладача.

Немає коментарів:

Дописати коментар